Odwiedziny znanych preparatorów

Muzeum miało okazję gościć dwuch znanych preparatorów jednocześnie.Wizyta tym bardziej znamienna ponieważ okazy preparowane przez pana Mirka i pana Pawła są ozdobą i dumą naszego muzeum.Preparator to zawód wymagający, łączący zdolnośći manualne z artystycznymi.Dziękujemy obu panom za wizytę i dotychczasową współpracę.


Image 1

Wizyta Państwa Liber

Muzeum miało zaszczyt gościć państwa Marylę i Marka Liberów z Kielc.Długoletnich myślwych działaczy PZŁ oraz współpracowników kwartalnika ŁOWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI.Mamy nadzieję że wizyta zaowocuje ciekawą współpracą na linni muzeum - ŁOWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI.


Image 1 Image 1

Noc Muzeów

Nasze muzeum po raz pierwszy uczestniczyło w ogólnopolskiej imprezie.Noc Muzeów przebiegła w sympatycznej atmosferze.Pozdrawiamy wszystkich którzy odwiedzili nas w nocy z soboty na niedzielę.


Image 1 Image 1

Wizyta Państwa Fecko

Gościem naszego muzeum był pan Ryszard Fecko wraz z małżonką. Pasjonat i kolekcjoner poroży. Jest także wykonawcą wielu ozdobnych podstawek pod trofea dla naszego muzeum. Wizyta zbiegła się z 30-tą rocznicą ślubu. Serdecznie gratulujemy Irenie i Ryszardowi. Życzymy Wam następnych 30-stu lat razem.


Image 1

Pan Witold Sitor w naszym muzeum

W dniu 6 września nasze muzeum odwiedził pan Witold Sidor przekazując do naszych zbiorów poroże daniela pozyskane przez niego w Puszczy Rominckiej.


Image 1

Wizyta Pana Artura Sadowskiego

21 lipca nasze muzeum odwiedził Pan Artur Sadowski wraz z rodziną, właściciel jednej z większych pracowni preparatorskich w Polsce. Pracownia Pana Artura znajduje się w Siemiatyczach.
Pozdrawiamy.


Image 1

Mrówkojad w muzeum

Dzisiaj tj. 15 lipca 2018 roku, do naszego muzeum dotarł nowy eksponat.
Tamandua czyli mrówkojad nadrzewny.Ciekawy gatunek, rzadko spotykany w zbiorach muzealnych.


Image 1

Spacer kaczek krzyżówek

9 lipca brygada naszego muzeum wzięła udział w udanej akcji przeprowadzenia rodziny kaczek krzyżówek z zamkniętej posesji do Zalewu Wiślanego. Trasa prowadziła zatłoczoną ulicą Gdańską ale wszystko skończyło się szczęśliwie. Samica i 9 małych dotarły do wody w porcie rybackim.


Image 1 Image 2 Image 3

Wizyta Pana Bernarda Krepla

Muzeum miało zaszczyt gościć pana Bernarda Krepla ambasadora polskich i niemieckich leśników oraz przyrodników. Jednego z pierwszych leśników Mierzei Wiślanej. Jego imieniem jest nazwany pomnik przyrody dąb BENEK w Krynicy Morskiej. Człowiek z pasją. Przyrodnik całym sercem. Mieszkający obecnie w Niemczech ale wracający corocznie na Mierzeje Wiślaną. Dziękujemy za eksponaty przekazane do muzeum. Zapraszamy w przyszłym roku.


Image 1 Image 2 Image 3

Otwarcie muzeum

1 maja 2018 uroczyste otwarcie muzeum.


Image 1 Image 2 Image 3 Image 4